Contact Form 7 Nasıl Kurulur ? WordPress iletişim formu ekleme

Web sitenizi takip eden ziyaretçiler ile iletişim kurmak ve etkileşim alabilmek için mail adresinizi sitenizde yayımlayabilirsiniz ancak kullanıcılarınızın ayriyetten bir kaç dakikasını alabilir bundan dolayı kullanıcılarınız sizinle iletişim kurmamak isteyebilir . Aynı zamanda mail adresinizi web sitenizde yayımlamanız durumunda bir çok spam mail alabilirsiniz.

Web sitenizde bir iletişim formu kullanarak basit bir şekilde sizinle iletişim kurulmasına olanak sağlayabilir ve basit bir şablon ile kullanıcılardan istediğiniz bilgileri alabilirsiniz( ad-soyad,mail,tel vs.). İşte bu durumda  “ Contact Form 7 ” yardımınıza koşar.

Contact Form 7 Nasıl Kurulur ?

Yönetim panelinden > Eklentiler > Yeni Ekle > “Contact Form 7” Aratın (+5mn üzerinde kullanım) > Hemen Yükle > Etkinleştir diyerek eklentimizi kuruyoruz .

 

Contact Form 7 Sayfaya İletişim Formu Nasıl Eklenir ?

İletişim > Yeni ekle adımlarını takip ederek ilk iletişim formumuzu oluşturuyoruz .

Açılan sayfadan oluşturacağımız iletişim formuna ad veriyoruz.

 

İletişim formunu adlandırdıktan sonra ” Kaydet ” butonuna tıklayarak formumuzu oluşturuyoruz . Karşımıza gelen kod ile formu istediğimiz sayfaya yerleştirebiliriz.

 

İletişim formunu ekleyeceğimiz sayfaya kodu yapıştırıp yayınlıyoruz . Artık sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızla iletişim kurabilirsiniz .

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.